In Nederland wordt veel gehuurd en verhuurd. Nuttig dus om nog eens een veel voorkomende situatie juridisch te belichten: wijzigingen die de huurder aanbrengt aan het gehuurde, de zogenoemde ‘zelf aangebrachte voorzieningen’ (ZAV).

De wet bepaalt dat de huurder geen wijzigingen aan het gehuurde mag aanbrengen, behalve als het gaat om kleine wijzigingen gaat, die zonder grote kosten aan het einde van de huur weer ongedaan gemaakt kunnen worden. Het gehuurde dient bij het einde van de huur te worden opgeleverd in de staat zoals gekregen, behoudens de toegestane veranderingen aan het gehuurde.

Toestemming vereist?
De huurder mag dus kleine wijzigingen aanbrengen mits afgesproken in overeenkomt . Als de huurder grotere wijzigingen zou willen aanbrengen, dan is de toestemming van de verhuurder/ eigenaar vereist. Aan die toestemming mag de verhuurder voorwaarden stellen.

Ollongren wil middenhuur makkelijker maken